Ballina / KRYESORE / Boshkoviq: Mali i Zi do të jetë pjesë e KFOR-it
KFOR

Boshkoviq: Mali i Zi do të jetë pjesë e KFOR-it

Ministri i Mbrojtjes së Malit të Zi, Predrag Boshkoviq, deklaroi mbrëmë se vendi i tij do të dërgojë dy oficerë në kuadër të misionit të KFOR-it në Kosovë.

Boshkoviq, i cili është në vizitë zyrtare në SHBA, i tha Zërit të Amerikës se zyrtarët malazezë pritet t’i bashkëngjiten KFOR-it deri në fund të këtij viti.

Ai shpjegoi se Mali i Zi, një anëtar i NATO-s, do të dërgonte një oficer në shtabin qendror të KFOR-it në Prishtinë dhe një tjetër në zyrën e ndërlidhjes, e cila ndodhet në Shkup.

Provo po ashtu

state department USA

Hoti dhe Kusari – Lila në Washington flasin për demokracinë

Shefi i grupit parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti dhe e para e Alternativës Mimoza Kusari …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.