Ballina / KRYESORE / Bora paralizon Kroacinë, alarm në Mal të Zi
moti, Kroaci

Bora paralizon Kroacinë, alarm në Mal të Zi

Bora ka paralizuar pjesë të tëra të Kroacisë, ndërsa në Mal të Zi, si pasojë e shirave dhe furtunës është në gjendje alerti.

Siç raporton Index.hr, bora ka bllokuar rrugët në Kapele, po bie pa ndërprerë në Slemen, Gorski Kotar, ndërsa rrugët e lagëta e të rrëshqitshme ka krijuar probleme në komunikacionin e brendshëm. Raportohet se për kamionë me rimorkio nuk ka ndonjë shteg të lirë kalimi në drejtim të Rijekës dhe Istirisë.

Për shkak të stuhisë shumë linja trajektesh me bregdetin e ishujve janë ndërprerë.

Rrjeti evropian i shërbimeve meteorologjike ka publikuar sot alarmin e kuq meteorologjik për gjithë territorin e Malit të Zi, për shkak të reshjeve të mëdha të shiut dhe erërave të fuqishme.

 

@Fluidi

Provo po ashtu

ambasada e SHBA-ve

ShBA: Ligjet nuk sjellin ndryshime të menjëhershme. Janë fillimi i ndërtimit të një force transparente

Menjëherë pas votimit nga deputetët e Kuvendit të Kosovës të tre Ligjeve që i hapin …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.