fbpx

BLOGU

Qindra persona protestojnë pas ndalimit të Puigdemont në Gjermani

Qindra persona kanë protestuar të dielën në rajonin e Spanjës, Katalonjë pasi ish-lideri i kësaj territori, Carles Puigdemont është ndaluar nga autoritetet gjermane. Të paktën 89 persona janë plagosur në përleshjet mes policisë, ndërsa katër persona janë arrestuar deri më tash. Puigdemont, kërkohet nga Spanja për rebelim dhe kryengritje ndërsa …

Lexo më shumë

SHBA ndërpren 1 miliard dollarë për ndihma në Pakistan

Nauert

Qeveria amerikane ka thënë se do të ndërprejë ndihmën për siguri në ushtrinë pakistaneze në vlerë të 1 miliard dollarëve, derisa të merret “hapi vendimtar” kundër talibanëve afgane dhe rrjetit Haqqani, të cilët veprojnë brenda kufijve të Pakistanit. Vendimi është njoftuar nga zëdhënësja e Departamentit të Shtetit, Heather Nauert. “Talibanët …

Lexo më shumë