Ballina / Biznes / Karrierë (page 94)

Biznes / Karrierë

Arrihet marrëveshja me Bechtel Enka për autostradën Vërmicë – Merdar

autostrada bechtel enka

Kanë përfunduar negociatat me kompaninë amerikano-turke “Bechtel & Enka”, për fillimin e punimeve për ndërtimin e autostradës Vërmicë – Merdar. Kjo është bërë e ditur në mbledhjen e së premtes të Qeverisë së Kosovës. Autostrada, sipas përfaqësuesve të Komitetit Ndërministror, do të ndërtohet segment pas segmenti dhe do të fillojë …

Lexo më shumë

“Bechtel-Enka”, ofertuesi më i mirë për autostradën Morinë-Merdare

autostrada bechtel enka

Kompania amerikano-turke “Bechtel-Enka”, është shpallur ofertuesi më i mirë për ndërtimin e audostradës Morinë – Merdare.  Vendimi është mbarë në mbledhjen e sotme të qeverisë së Kosovës, pas rekomandimit që ka ardhur nga vetë Ministria e Transportit dhe Postë-Telekomunikacionit. Me ofertuesin më të mirë, autoritetet thanhë se do të fillojnë …

Lexo më shumë