Ballina / Biznes / Karrierë (page 83)

Biznes / Karrierë

Tregu i përbashkët turistik Shqipëri-Kosovë

nenshkrim, tregu

Të enjten, në Tiranë, u nënshkrua marrëveshja e bashkëpunimit në fushën e turizmit në mes Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë dhe Ministrisë së Zhvillimit Urban dhe Turizmit të Republikës së Shqipërisë. Delegacioni kosovar kryesohej nga ushtruesi i detyrës së Ministrit, Bernard Nikaj dhe nga pala shqiptare marrëveshjen e firmosi ministrja …

Lexo më shumë

Bechtel & Enka do ta ndërtojë autostradën për Shkup për rreth 600 milionë Euro

qeveria

Pas përfundimit të Rrugës së Kombit, e cila lidhi Kosovën me Shqipërinë, konsorciumi amerikano – turk Bechtel & Enka, do të niset edhe në drejtim të Shkupit për ta lidhur Prishtinën dhe Shkupin me autostradë. Kjo është bërë e ditur të martën pas mbledhjes së komitetit ndërministrorë për ketë autostradë. …

Lexo më shumë