Ballina / Biznes / Karrierë (page 6)

Biznes / Karrierë

Kosnett: Që ta arrijë Evropën, Kosova duhet ta ketë rritjen vjetore 8 për qind për 30 vjet rresht

ambasadori kosnett

Në mbrëmjen e ndarjes së çmimeve që shënuan partneritetin ndërmjet SHBA-së dhe Kosovës, ambasadori amerikan Philip Kosnett ka përcjellur mesazhe të fuqishme pë institucionet e Kosovës, me theks të veçant për qeverinë në ardhje. “Qeveria amerikane është e përkushtuar për të mbështetur popullin e Kosovës, komunitetin afarist dhe qeverinë për …

Lexo më shumë

Telekomi zyrtarisht e ka ndërprerë kontratën me Z-Mobile

istrefi, telekomi

Kryeshefi i Telekomit, Bedri Istrefi, në një konferencë të jashtëzakonshme për media, ka dhënë lajmin se Telekomi zyrtarisht e ka ndërprerë kontratën me Z-Mobile. Ai ka thënë se përkundër që për gjashtë muaj negocimi me kompaninë Z-Mobile, nuk kanë arritur marrëveshje dhe kësisoj është marrë vendimi për ndërprerjen e kësaj …

Lexo më shumë