Ballina / Biznes / Karrierë (page 10)

Biznes / Karrierë

BREXIT i kushton qeverisë britanike 560 milionë euro në javë.

Brexit

Vendimi i Britanisë së Madhe për të braktisur Bashkimin Evropian i ka kushtuar qeverisë britanike 560 milionë euro në javë. Ndikimi ekonomik i Brexit-it ka qenë temë e fortë e debatit midis përkrahësve dhe kundërshtarëve të idesë për të braktisur BE-në, shkruan Euronews, transmeton Klan Kosova. Qendra për Reformë Evropiane, …

Lexo më shumë

Gent Begolli: E kam gjetur Telekomin me mbi 60 milionë euro borxhe

telekom

Për disa vjet me radhë, gjendja financiare në Telekomin e Kosovës është jostabile. Por stabiliteti financiar i kësaj ndërmarrjeje publike është lëkundur edhe më shumë kohëve të fundit, si pasojë e borxheve milionëshe. Por kryeshefi ekzekutiv i Telekomit të Kosovës ka thënë se pavarësisht kësaj gjendje të rënduar financiare, ka …

Lexo më shumë