fbpx

“Billboard” liston 30 këngët më të mira të vitit

Artistet shqiptare shënuan edhe një sukses këtë fundvit.

Ju nuk keni nevojë që ne t’ju kujtojmë të gjitha të këqijat e vitit 2020, kështu që në vend të kësaj, le të rishikojmë të gjitha mënyrat në të cilat ishte i mrekullueshëm, po ne po flasim për këngët më të mira të viti në zhanrin pop, shkruan Billboard.

Pavarësisht gjithçkaje, ky ishte një vit aktiv për muzikën pop.

Mbretëreshat e këtij zhanri, Ari, Gaga dhe Miley, u kthyen me albume të reja, ndërsa artistët e tjerë “shpërthyen” me hite.

Ndërsa presim me padurim vitin 2021, “Billboard” me kënaqësi shpalosi pjesën më të madhe të hiteve të këtij viti.

Së pari, megjithatë, ne duhet të nxjerrim në pah artin pop që ka lindur në një periudhë kaq të vështirë dhe të vlerësojmë muzikën që na ndihmoi të kalojmë periudha stresi, ankthi dhe depresioni.

Pa zhurmë të mëtejshme, këtu janë zgjedhjet e stafit të Billboard për 30 këngët më të mira pop të vitit 2020:

0171, “Follow”

Aly & AJ, “Attack of Panic”

Ariana Grande, “Positions”

Ava Max, “Kings & Queens”

Bebe Rexha feat. Doja Cat, “Baby I’m Jealous”

Benee feat. Gus Dapperton, “Supalonely”

Billie Eilish, “Therefore I Am”

Blackpink, “How You Like That”

BTS, “Dynamite”

Camila Cabello feat. DaBaby, “My Oh My”

Christine and the Queens, “People, I’ve Been Sad”

Doja Cat, “Boss Bitch”

Dua Lipa, “Levitating”

Glass Animals, “Your Love (Deja Vu)”

Grae, “Permanent Maniac”

Harry Styles, “Adore You”

Justin Bieber feat. Quavo, “Intentions”

Katy Perry, “Daisies”

K/DA feat. Madison Beer & Kim Petras, “Villain”

Kim Petras, “Malibu”

Kississippi, “Around Your Room”

Lady Gaga and Ariana Grande, “Rain on Me”

Little Mix, “Sweet Melody”

Mae Muller, “Dependent”

Miley Cyrus, “Midnight Sky”

Rina Sawayama, “XS”

Selena Gomez, “Rare”

Simmy feat. Sino Msolo, “Ngihamba Nawe”

Taylor Swift, “Cardigan”

The Weeknd, “Blinding Lights”

Do të thotë, pjesë e kësaj top-liste janë edhe artistet shqiptare, Bebe Rexha, Dua Lipa dhe Ava Max.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.