Ballina / BOTA / Biden nuk e di ende a do të futet në garë

Biden nuk e di ende a do të futet në garë

Nënpresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka thënë se nuk e di nëse ka “energji emocionale” për të garuar për president.

Ai i ka bërë këto komente gjatë një leksioni për politikën e jashtme në Atlanta.

Biden, 72 vjeç, ka humbur djalin e tij, Beau, nga kanceri, disa muaj më parë.

Mediat janë duke pritur me javë të tëra se Biden do të sfidojë kandidaten tjetër demokrate, Hillary Clinton.

Korrespondentët thonë se demokratët i kanë bërë thirrje Bidenit që të garojë, pasi fushata e Clintonit është duke luftuar me pyetjet rreth përdorimit të emailit të saj zyrtar gjatë kohës sa ka qenë Sekretare e Shtetit.

Provo po ashtu

behxhet pacolli, shpend ahmeti, psd.akr. kosova, politika, zgjedhjet 2019

Pacolli i lënduar nga Shpendi

Isha jashtë dhe kthehem e dëgjoj që ata kanë bërë koalicion me AAK-në Kryetari i …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.