Besart Berisha në histori të futbollit australian

Me golin e shënuar sot në fitoren 1-2 të skuadrës së tij Melbourne Victory, Besart Berisha është futur në histori të futbollit australian.
Berisha sot e barazoi rekordin e Archie Thompsonit, duke shënuar golin e 90 personal në kuadër të Superligës Australiane në futboll. Deri më tani, asnjë lojtar nuk ka shënuar më shumë se 90 gola në këtë ligë dhe Berisha shum lehtë mund ta bëjë këtë në ndeshjet e ardhshme.

Besarti i ka shënuar 48 gola me skuadrën e mëparshme Brisbane Roar, ndërsa ky sot ishte i 42-ti me Melbourne Victoryn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.