Ballina / KRYESORE / Beogradi dhe Prishtina nuk do ta kenë një vjeshtë të lehtë
Vucic, Pompeo, serbia, kosova, shba

Beogradi dhe Prishtina nuk do ta kenë një vjeshtë të lehtë

Vuçiq: Serbia është shumë e vogël që t’i bind Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ndryshojnë mendje për Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se diskutime të rangut siç janë me ShBA-t nuk duhet të tregohen për publikun e gjerë. “Nuk mund të interpretojë apo të flasë për rëndësinë e vizitave. Madje Vuçiq nuk ka shpalosur asnjë hollësi rreth takimit që zhvilloi para disa ditësh me sekretarin amerikan, Mike Pompeo.

Presidenti i Serbisë ka pohuar se Serbia është shumë e vogël që t’i bind Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ndryshojnë mendje për Kosovën.

“Ne jemi shumë të vegjël për të ndryshuar mendjen e të mëdhenjve”, u shpreh ai.

Megjithatë presidenti serb tha se çdo bisedë me përfaqësuesit e forcës më të fuqishme në botë është shumë e rëndësishme”.

Më tej, Vuçiq theksoi se Beogradi dhe Prishtina nuk do ta kenë një vjeshtë të lehtë apo dimër të thjeshtë, ka thënë ai për Pink

Provo po ashtu

tërmeti grafika

Sërish tërmet në Shqipëri

Një tjetër dridhje e fortë tërmeti ka goditur sërish Tiranëm të dielën mbrëma rreth orës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.