Befason Xavi: Ja çfarë thotë për Ronaldon

Xavi Hernandez, ish anëtari i Barcelonës, ka dhënë një deklaratë interesante rreth Topit të Artë.

Mesfushori i skuadrës nga Katari, Al Sadd, Xavi Hernandez mendon se Cristiano Ronaldo e meriton Topin e Artë për shkak të të arriturave me Real Madridin dhe Portugalinë gjatë vitit 2016.

“Topi i Artë? Nëse do të mbështetemi në tituj kolektive, favorit për Topin e Artë është i Ronaldo Nëse mbështetemi në futbollistin më të mirë në planet, për mua nuk ka asnjë dyshim. Ai është Messi”, ka deklaruar ish anëtari i Barcelonës për Cadena COP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.