Ballina / KOSOVA / Bechtel Enka ende nuk u prononcua për vdekjen e dy të aksidentuarve nga Rahoveci
gazment gashi dhe samir elshani,, bechtelenka

Bechtel Enka ende nuk u prononcua për vdekjen e dy të aksidentuarve nga Rahoveci

“Në orët e hershme të mëngjesit të së dielës në magjistralen Prizren-Gjakovë në Krushë të Vogël, dy të rinj kanë humbur jetën. Njëri është i lindur në vitin 1982 dhe tjetri nuk dihet se çfarë moshe ka për shkak të mungesës së dokumentacionit”, kanë thënë zyrtarët policorë .

Sipas tyre aksidentin dyshohet se e ka shkaktuar një kamion i Bechtel-Enkas.

Viktimat e aksidentit janë dy të rinjë nga fshati Nagavc i Rahovecit.

Kompania “Bechtel Enka” nuk ka dalur ende me ndonjë prononcim për media rreth aksidentit në të cilin është përfshirë kamioni i saj, e ku e gjetën vcekjen Gazmend Gashi dhe Samir Elshani.

Brenda dy muajve të fundit numri i vdekjeve aksidentale në të cilat është përfshirë emri i kompanisë ka arritur në tre.

Gjatë tetorit në punishten e Bechtel Enkës ishte aksidentuar dhe ka vdekur një 41 vjeçar. /infoglobi

 

@Fluidi

Provo po ashtu

Ivo Sanader ish kryeminister i kroacise

Ish-kryeministri kroat dënohet me 2.5 vjet burg

Gjykata e Qarkut të Zagrebit shqiptoi dënimin jo të plotfuqishëm ish-kryeministrin kroat Ivo Sanader në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.