kine, dongguan, bastiset

Bastiset ‘kryeqyteti i seksit’, 920 të arrestuar

Policia në jug të Kinës ka bastisur mbi 18,000 qendra argëtimi në krahinën e saj jugore, meqërast ka arrestuar 920 persona.

Ky aksion policorë vjen pas raportimit të mediave, se në Dongguan, që ndryshe njihet si ‘kryeqyteti i seksit’, kishte ekspozuar skllavëri seksuale.

Pas bastisjes policia njoftoi se ka arritur të arrestojë 920 persona të dyshuar si të përfshirë në prostitucion.

infoGlobi mëson se në mesin e qendrave të bastisura, ishin edhe klube të këndimit dhe të vallëzimit, si dhe saunat dhe sallonet e masazhit./InfoGlobi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.