Barcelona mundi Atletico Madridin

Skuadra e Barcelonës fiton takimin kundër Atletico Madrid në ndeshjen e parë gjysmëfinale të “Kupës së Mbretit” me rezultatin 1-2.

Me këtë fitore udhëtuese, katalanasit kanë bërë një hap të rëndësishëm drejt finales për “Kupën e Mbretit”.

Golat për Barcelonën në këtë takim u shënuan nga Luis Suarez dhe Leo Messi, ndërsa golin e vetëm për Atleticon e shënoi i përhershmi Antonie Griezmann.

Ndeshja e kthimit do të zhvillohet pas një jave në Camp Nou.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.