Barcelona mposht Bayern Munichun 3:0

Barcelona e mposhti bindshëm Bayern Munichun në kampin në Camp Nou me rezultatin 3:0.

Loja spektakulare përkundër përpjekjeve maksimale dhe lojës fantastike të lojtarëve të Bayernit u përmbyll me disfatë të madhe të këtij të fundit.

Dy gola i shënoi Lionel Messi kurse të tretin që e vulosi bindshëm fitoren e shënoi Neymar.