Avioni përfshihet nga flakët, dhjetra të lënduar (VIDEO)

Dyzet e nëntë pasagjerë u plagosën ndërsa një avion i Azur Air me 344 persona në bord bëri një ulje të fortë në një aeroport në qytetin rus Barnaul në Siberinë jugore, jo larg nga kufiri me Kazakistanin.

Shkak ishte përfshirja nga flakët e njësisë së ingranazhit të avionit Boeing 767-300. Piloti informoi shërbimet e aeroportit për problemin, dhe shërbimet e urgjencës shuan me shpejtësi flakët.

Avioni, i drejtuar nga transportuesi rus Azur Air, po kthehej nga Vietnami. Hetuesit tani po punojnë për të identifikuar arsyet e ngjarjes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.