Ballina / InfoGlobi (page 7)

InfoGlobi

Përshkallëzon protesta në Hong Kong

hong kong, protesta

Udhëheqësja e Hong Kongut, Carrie Lam, e dënoi, siç tha, “përdorimin ekstrem të dhunës” nga protestuesit, që sulmuan dhe vandalizuan parlamentin e këtij territori të hënën. Aktivistët e pushtuan Këshillin Legjislativ për orë të tëra, pasi u larguan nga një protestë paqësore. Trazirat, në fakt, pasuan protestat paqësore që zgjasin …

Lexo më shumë

Mustafa: Qeveria shkeli Kushtetutën duke e aprovuar Projektligjin

isa mustafa

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka komentuar vendimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për ekipin e dialogut . InfoGobi ju sjell postimin e plotë të Mustafës: Të nderuar qytetarë Gjykata Kushtetuese foli. Shpalli jokushtetues në tërësinë e tij Ligjin për dialogun. Shpalli jokushtetues Ekipin e Dialogut. Ekipi, …

Lexo më shumë