Ballina / InfoGlobi (page 60)

InfoGlobi

Lirohet Dardan Molliqaj

Dardan Molliqaj

Dardan Molliqaj është liruar. Deputeti i PSD-së ishte arrestuar sot herët në mëngjes me një urdhër arrest lëshuar nga Gjykata. “Rasti ishte dërguar në Prokurori. Deputeti Molliqaj tashmë është liruar me procedurë të rregullt”, tha zëdhënësja e PSD-së. Sipas Policisë gjykata Themelore në Prishtinë ka lëshuar dje një urdhër arrest …

Lexo më shumë

Shpresa për rritjen e sundimit të ligjit, betohen 12 prokurorë

“Eurovision 2019”

Para Presidentit të Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot janë betuar solemnisht 12 prokurorë me mandat fillestar. Prokurorët e rinj janë betuar se gjatë kryerjes së detyrave do t’i qëndrojnë kurdoherë besnik Kushtetutës së Republikës së Kosovës, ligjeve në fuqi dhe do t’i respektojnë rregullat e etikës profesionale. Këta prokurorë …

Lexo më shumë

Haradinaj e Apostollova bisedojnë për sundimin e ligjit

haradinaj e apostollova

Kryeministri i Kosovës ka zhvilluar takim të rregullt me Përfaqësuesen e Posaçme të BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova me të cilën kanë biseduar për avancimin e rrugës euro-atlantike të Kosovës, thellimin e bashkëpunimit rajonal si dhe për fuqizimin e sundimit të ligjit. Përmes Facebook-ut, kryeministri ka shprehur përkushtimin e Qeverisë …

Lexo më shumë

Komisioni kalon draft rezolutën kundër gjenocidit

kuvendi, kosova

Komisioni Ad-hoc për hartimin e Projekt-Rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës në Kosovë, ka miratuar draft-rezolutën për dënimin e gjenocidit, krimeve kundër njerëzimit dhe krimeve të luftës në Kosovë të shkaktuara nga Serbia. Në mbledhjen e komisionit, deputeti Sami Kurteshi foli edhe për takimin e thirrur …

Lexo më shumë