Ballina / InfoGlobi (page 49)

InfoGlobi

Ku dallojnë programet ekonomike të LDK-së dhe VV-së?

ekonomia informale

Programet ekonomike të dy partive me më së shumti vota në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), nga ekspertë të fushës së ekonomisë konsiderohen se kanë elemente të përbashkëta, por edhe dallime të mëdha. Nga rezultatet preliminare të Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, Lëvizja …

Lexo më shumë

Grenell e Palmer për vizitë në Kosovë

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë-Serbi, do të qëndrojnë në Kosovës gjatë ditës së mërkurë. Përveç vizitës së të dërguarit të posaçëm të presidentit të Shteteve të Bashkuara për dialogun Kosovë-Serbi, ambasadori Richard Grenell, bëhet e ditur se në Kosovë do të …

Lexo më shumë