Ballina / InfoGlobi (page 48)

InfoGlobi

Ilir Meta: Në rrezik stabiliteti demokratik e siguria publike

edi rama e ilir meta

Presidenti Meta firmosi të hënën dekretin për shfuqizimin e 30 qershorit si datë për Lokalet 2019. Pas firmosjes PS deklaroi se do te nisë procedurat për shkarkimin e tij. Në një konferencë të jashtëzakonshme shtypi të hënën paradite, (10.06) Presidenti, Ilir Meta firmosi para mediave dekretin e anulimit të zhvillimit të Lokaleve 2019, …

Lexo më shumë

Deklarimi i pasurisë nxjerr udhëheqësit milionerë të shtetit të varfër

euro, para

Deklarimi i pasurisë së zyrtarëve të lartë publikë në Kosovë, procedurë kjo e rregullt vjetore, ka dëshmuar edhe njëherë për pasurinë që disponojnë disa ministra, deputetë dhe udhëheqës të institucioneve, që kalon vlerën prej disa milionë euro. Por, përkundër që përmes deklarimit dëshmohet pasuria milionëshe e disa zyrtarëve të lartë …

Lexo më shumë