InfoGlobi

Vetëvendosje me referendum do të vendos për aprovim të Marrëveshjes

vetevendosje

Lëvizja Vetëvendosje ka nisur procesin e referendumit për t’i pyetur anëtarët nëse janë pro apo kundër marrëveshjes së koalicionit me Lidhjen Demokratike të Kosovës.  Në mëngjes, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, paralajmëroi se sot do të nisë referendumi në partinë e tij për të aprovuar marrëveshjen e arritur me LDK’në …

Lexo më shumë

Konferenca për shtyp Kurti -Mustafa: Marrëveshja për bashkëqeverisje është arritur

Liderët e Vetëvendosjes dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës Albin Kurti dhe prof. Isa Mustafa kanë deklaruar se marrëveshja për bashkëqeverisje mes këtyre dy subjekteve politike është arritur. Të dielën në orët e hershme të mëngjezit, në konferencën e përbashkët për shtyp të mbajtur në Prishtinë, Kurti e Mustafa deklaruan se …

Lexo më shumë

Horoskopi për muajin Shkurt

data, horoskopi, fun

Dashi Shkurti do të çojë në maja vetëbesimin, sharmin dhe këmbënguljen tuaj. Do të hyni lehtë në lojën erotike duke shtuar mundësitë për një lidhje, ndërkohë që do të bëni edhe një bisedë të vogël me veten për të qartësuar njëherë e mirë se çfarë kërkon nga ajo. Sidomos gjatë …

Lexo më shumë