InfoGlobi

Protestat e studentëve, ka të lënduar

protesta, studentet, kosova

Gjatë protestës së studentëve para rektoratit, raportohet edhe për të lënduar. InfoGlobi mëson se në këto momente shihet dhe ambulanca e cila po përcjellur studentët e lënduar për në emergjencë. Situata ka filluar të eskaloj,kur protestuesit tentuan të hyjnë brenda objektit t Rektoratit. Policia dhe Njësia speciale nuk kanë lejuar një …

Lexo më shumë

Protesta vazhdon edhe neser

protesta, studentet, kosova

( E plotësuar): Gjashtë studentë janë lënduar në protestën e sotme, ndërkohë dhjetëra studentë të tjera janë trajtuar nga dy ekipe të ndihmës së shpejtë që kanë qëndruar gjatë gjithë kohës në protestën e së enjtes përpara rektoratit të UP-së. Policia e Kosovës ka njoftuar për pesë policë dhe një …

Lexo më shumë