InfoGlobi

Vdes aktori Kirk Douglas

Ka vdekur aktori amerikan, Kirk Douglas, i cili luajti në filmin epik – Spartacus – dhe dhjetëra role të tjera. Njoftimin e bëri familja e tij. “Me trishtim të jashtëzakonshëm, vëllezërit e mi dhe unë njoftojmë se Kirk Douglas na la sot në moshën 103 vjeçare”, tha djali i tij …

Lexo më shumë

Gjyqi për “Duty Free”, ambasadorja Kim: Lakmus për klimën e biznesit

Në Shqipëri ambasadorja amerikane Yuri Kim i tha Zërit të Amerikës se çështja gjyqësore lidhur me administrimin e e zonës së dyqaneve “duty free” në aeroportin ndërkombëtar “Nënë Tereza”, e cila po mban pezull fillimin e aktivitetit të kompanisë amerikane International Cruise Duty Free, ICDF, e shpallur fituese e garës …

Lexo më shumë