Ballina / InfoGlobi (page 21)

InfoGlobi

A mund ta ndryshojnë rezultatin zgjedhor votat e diasporës, numërimin e të cilave e kërkon VV-ja

votat_infoglobi

Votat e diasporës po e mbajnë pezull shpalljen dhe certifikimin e rezultatit final të zgjedhjeve parlamentare të 6 tetorit, pas procesit të rinumërimit. Janë 392 pako me vota nga diaspora, të cilat mbeten të rëndësishme si për partinë fituese të zgjedhjeve, Lëvizjen Vetëvendosje ashtu edhe për koalicionin Nisma Socialdemokrate, Aleanca …

Lexo më shumë

KQZ shpall rezultatet pas procedurave. Pritet vendimi i supremes për ate të PZAP-it

KQZ

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk mund të shpallë rezultatet përfundimtare pas ankesës që Lëvizja Vetëvendosje ka bërë në Gjykatën Supreme, lidhur me 392 pako me fletëvotime të dërguara përmes postës. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, u shpreh se nga Gjykata Supreme janë njoftuar se është një ankesë dhe se nuk …

Lexo më shumë

IKD : Vendimet për emërimin Gashit dhe Ramadanit – të kundërligjshme

aktakuzë, drejtesi, judikature

Presidenti Hashim Thaçi dhe kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj e kanë emëruar Kreshnik Gashin drejtor të ri të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), derisa Burim Ramadanin Inspektor të Përgjithshëm të AKI-së. Ky vendim ka nxitur shumë reagime. Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se këto emërime janë antikushtetuese dhe pazar i …

Lexo më shumë

Thaçi i jep vulën vendimit të Haradinajt, Kosova bëhet me shef të ri të AKI-së

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj kanë emëruar për Drejtor të Ri të Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë (AKI), Kreshnik Gashin si dhe për Inspektor të Përgjithshëm të AKI-së, Burim Ramadanin. Ky vendim është marrë bazuar në nenin 84, …

Lexo më shumë

Haradinaj emëron Kreshnik Gashin drejtues të AKI-së e, Burim Ramadanin e emëron kryeinspektor

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj dhe presidenti i Kosovës kanë emëruar në pozitën e kreut të AKI-së, Kreshnik Gashin, derisa, Burim Ramadanin në postin e Inspektorit të Përgjithshëm në AKI. Lajmin e ka bërë të ditur përmes Facebook, Haradinaj që ka shkruar se profilet e të të emëruara …

Lexo më shumë