Ballina / InfoGlobi (page 2080)

InfoGlobi

A mund të matet dhimbja?

Një ekip shkencëtarësh amerikanë njoftoi se ishte në gjendje të “shihte” dhimbjen përmes skanerave të trurit, të maste instensitetin e saj si dhe të tregonte nëse ilaçet për uljen e dhimbjeve funksiononin ose jo. Megjithëse kërkimet janë në fazat e para, kjo gjetje hap shtegun për mundësi të shumta. Kërkimet …

Lexo më shumë

Jacobson pret marrëveshje historike

Jacobson është shprehur mjaftë optimiste lidhur me takimin e nesërm Thaçi-Daçiq. Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Tracey Jacobson, ka shfaqur optimizmin për arritjen e marrëveshjes midis Kosovës e Serbisë, nesër në Bruksel. “Dialogu i BE-së mes Kosovës dhe Serbisë vazhdon nesër. Nuk ka mbetur shumë kohë …

Lexo më shumë

Mustafa vizitoi ICK-në

Mustafa

Kryetari i komunës së Prishtinës  Isa Mustafa gjatë vizitës në Innovation Centre Kosovo (ICK) është informuar mbi punën dhe aktivitetet që i zhvillon qendra. Mustafa poashtu është takuar dhe ka parë produktet e disa prej 17 ekipeve që aktualisht ndodhen në inkubatorin e ICK-së. Prishtinë: Innovation Centre Kosovo (ICK) të …

Lexo më shumë