Ballina / InfoGlobi (page 2072)

InfoGlobi

Thaçi njoftoi Burns-in për dialogun me Serbinë

hashim-thaci

Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, mbrëmë zhvilloi një bisedë telefonike me zëvendës sekretarin amerikan të shtetit Wiliam Burns. Prishtinë: Wiliam Burns tha se SHBA-të janë të përkushtuara ta mbështesin dialogun mes qeverisë së Kosovës dhe asaj të Serbisë, si i vetmi instrument  për zgjidhjen e problemeve midis Kosovës dhe Serbisë  dhe që …

Lexo më shumë

Majlinda: 10 ditë afat ose shkova

majlinda kelmendi

Xhudistja kosovare Majlinda Kelmendi i  ka dhënë ultimatum Qeverisë së Kosovës që nëse brenda 10 ditësh nuk i plotësohen kërkesat të cilat parashihen edhe me ligj për shpërblimet e sukseseve në arenën ndërkombëtare, atëherë ajo do të nënshkruaj për ndonjë shtet tjetër. Ajo në emisionin “Sporti Total” në KTV ka …

Lexo më shumë

Rrugëtimi i Oskarit

OSCAR, Filmi

Ceremonia e ndarjes së çmimit Oskar ka një histori të gjatë, që nga viti i largët 1929 kur u vendos të shpërbleheshin filmbërësit dhe atyre tu dhurohej një statujë madhështore që bota e njohu si Oskar. Çmimet e Akademisë  Amerikane të Filmit të njohura si Oskar, janë shumë më tepër se …

Lexo më shumë