Ballina / InfoGlobi (page 2071)

InfoGlobi

Kushtetuesja pezullon Mustafën

Ka pezulluar vendimin e Kuvendit të Kosovës për zgjedhjen e Isa Mustafës në postin e Kryetarit të Parlamentit, institucioni më i lartë  i Ligjit , Gjykata Kushtetuese. Ku pezullim është deri në vendimin e këtij institucioni për kërkesën e deputetëve të PDK-së. Vendimi është publikuar pak çaste më parë në …

Lexo më shumë

Rrëzohet aeroplani me 295 persona

lajmi, infoglobi

Një avion malajzes me 295 pasagjerë në bord është rrëzuar në Ukrainë afër kufirit me Rusinë, njofton agjencia e lajmeve, Interfax. Agjencitë Interfax dhe ITAR-TASS, duke cituar burime të industrisë së aviacionit, thanë se aeroplani i tipit Boeing 777 po fluturonte nga Amsterdami për në Kuala Lumpur. Interfax raporton se …

Lexo më shumë

Vriten katër fëmijë

Zyrtarët palestinezë kanë thënë se katër fëmijë kanë humbur jetën nga bombardimet e Izraelit në Rripin e Gazës. Viktimat e fundit vijnë pasi Izraeli ka intensifikuar sulmet në këtë rajon, duke qëlluar shtëpitë e liderëve të Hamasit. Raportohet se militantët islamikë kanë hedhur sot dhjetëra raketa në Izrael. Hamasi ka …

Lexo më shumë