Ballina / InfoGlobi (page 2070)

InfoGlobi

Mustafa: Përgjegjësit për ngjarjet në Maqedoni të dalin para drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, sot në Lubjanë ka deklaruar se Kosova do të ndihmojë në pengimin e përshkallëzimit të dhunës nga Maqedonia fqinje në rajon “Kosova është e interesuar për bashkëpunim të fuqishëm ndërmjet policisë kosovare e maqedonase për zbardhjen e rrethanave për situatën e papranueshme dhe të paarsyeshme”, …

Lexo më shumë

Liderët sllovenë mbështesin Kosovën

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë vizitës zyrtare në Lubjanë, ka zhvilluar një numër takimesh me liderët e institucioneve të Sllovenisë . Ai u prit nga presidenti i Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor, Kryeministri ,Miro Cerar e liderë tjerë. Gjatë takimit me Presidentin e Sllovenisë, kryeministri Mustafa e ka njoftuarate për …

Lexo më shumë

Hapet Aeroporti i Prishtinës

Nga burimet zyrtare të Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, infoGlobi mëson se Aeroporti është hapur sërish. Aeroporti ka qenë i mbyllur që nga orët e hershme të pasditës së martë për shkak të aksidentit të helikopterit të EULEX-it. Zvarritjen për normalizimin e gjendjes në aeroport e kanë shkaktuar procedurat hetimore dhe …

Lexo më shumë

Maqedoni: Jankullovska e shefi i shërbimit sekret japin dorëheqje

Ministrja e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Gordana Jankullovska dhe Shefi i Shërbimit Sekret të Maqedonisë, Saso Mijalkov, i afërt i kryeministrit Nikolla Gruevski, kanë dhënë dorëheqje për shkak të zhvillimeve të së shtunës dhe të së dieles në Kumanovë të Maqedonisë. Ministrit të Transportit, Mile Janakievskin raportohet të ketë dhënë …

Lexo më shumë