Ballina / InfoGlobi (page 2054)

InfoGlobi

Berlinale po afron…

Berlini, qendra kulturore kozmopolitane që kurrë nuk pushon së tërhequri artistë nga e gjithë bota, karakterizohet nga diversiteti i kulturave, publiku kritik dhe një mori njerëzish të  dashuruar me filmin. Në mesin e gjithë këtyre është Festivali Ndërkombëtar i Filmit, i njohur si Berlinale, një ngjarje e madhe kulturore dhe një nga …

Lexo më shumë

Cliff: Lunacek realiste për vizat

cliff

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Prishtinë, Ian Cliff gjatë një intervistë për infoGLOBIN që do të botohet nesër, ka quajtur realiste deklaratën e Raportueses së posaçme të Paralamentit Evropian për Kosovën Ulrike Lunacek, se “liberalizimi i vizave nuk mund të ndodhë sivjet”. “ Vizita e saj ishte për rezolutën …

Lexo më shumë