Ballina / InfoGlobi (page 2050)

InfoGlobi

Sindikalistët e RTK-së: Do të radikalizohemi !

press-gazetaret

Kryesia e Sindikatës së Pavarur të RTK-së në një takim të jashtzakonshëm dhe në përbërje të plotë, ka reaguar ndaj veprimeve të fundit të Menaxhmentit të RTK-së, për shkarkim nga pozita të Producentit Ekzekutiv, Behxhet  Begu dhe moderatorit të emisionit Debat, Ridvan Berisha. Shkas i shkarkimit, si theksojnë në Sindikatë ishin ‘ intervistat …

Lexo më shumë

Dorëhiqet edhe Prorektori Nuri Bexheti

protesta

Prorektori i Universitetit të Prishtinës – “Hasan Prishtina”, Nuri Bexheti, i është drejtuar përmes një kumtese strukturave udhëheqëse të këtij universiteti dhe opinionit publik. “I ndërgjegjshëm për situatën e krijuar në Universitetin e Prishtinës ‘Hasan Prishtina’ dhe duke mos e përjashtuar veten as nga sukseset e as nga dështimet e …

Lexo më shumë

RTK LDK-së: Larg duart nga RTK!

Bordi dhe menaxhmenti i RTK–së, kanë reaguar ndaj qëndrimeve të shprehura nga Zyra për informim e Lidhjes Demokratike lidhur me zhvillimet në transmetuesin publik. ”Bordi dhe menaxhmenti i RTK –së i kuptojnë shqetësimet e subjekteve politike në një vit zgjedhor dhe jemi të përgatitur të ballafaqohemi profesionalisht me sfidat në …

Lexo më shumë

Pinguinët në depresion

pinguinet

Dymbëdhjetë pinguinë të Humboltit me origjinë nga Chile dhe Peru, po tregojnë shenja të depresionit për shkak të motit me shi në verilindje të Britanisë së Madhe, ku ata jetojnë tash e sa vjet. Veterinarja Lindsey Crawford ka pohuar se “pinguinët tani janë në terapi kundër depresionit në të cilin …

Lexo më shumë