InfoGlobi

Warren e Sanders kundër financimit të fushatave nga miliarderët

Debati të premten në New Hampshire mes demokratëve në garë për të qenë kandidati zyrtar i partisë për zgjedhjet presidenciale, u përqëndrua tek financimi i fushatës presidenciale. Kandidatët presidencialë Elizabeth Warren dhe Bernie Sanders thanë se është koha për një ndryshim të sistemit ku milionerët dhe miliarderët janë kontribuesit kryesorë …

Lexo më shumë

Koronavirusi, Këto janë masat parandaluese sipas Institutit të Shëndetësisë

Këto janë masat që duhet t’i ndërmerrni për të parandaluar prekjen nga koronavirusi, masa këto që i rekomandon Instituti i Shëndetësisë Publike të Kosovës. 1. Shmangia e kontaktit të ngushtë me njerëzit që vuajnë nga infeksione akute të frymëmarrjes. 2. Larja e shpeshtë e duarve, veçanërisht pas kontaktit të drejtpërdrejtë …

Lexo më shumë

Thaçi paralajmëron se marrëveshja me Serbinë do të arrihet

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, përmes një tweet’i në llogarinë e tij, ka falënderuar presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, dhe ka lavdëruar punën e ambasadorit Richard Grenell. Gjithashtu, ai ka paralajmëruar edhe një marrëveshje me Serbinë. “Faleminderit President Donald Trump për vëmendjen që ia keni kushtuar …

Lexo më shumë