Ballina / InfoGlobi (page 2)

InfoGlobi

Dorëhiqet Beqaj: Akuzohem për shkelje të barazisë së qytetarëve para konkursit

besim beqaj 2

Vendimi i djeshëm i Kadri Veselit për të larguar nga pozitat partiake dhe institucionale të gjithë zyrtarët e PDK’së që kanë aktakuza të konfirmuara nga institucionet e drejtësisë në Kosovë, ka bërë që ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Besim Beqaj, të ofrojë dorëheqjen e tij tek kryeministri, Ramush Haradinaj. Edhe …

Lexo më shumë

Mogherini e Pompeo bisedojnë për Ballkanin Perëndimor

mogherini dhe popmpeo

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka biseduar me sekretarin amerikan të Shtetit, Mike Pompeo për situatën në Ballkanin Perëndimor. “Përfaqësuesja e Lartë dhe sekretari Pompeo riafirmuan angazhimin e tyre për një partneritet të fortë strategjik – transatlantik. Ata diskutuan fushat kryesore të bashkëpunimit dypalësh si dhe një …

Lexo më shumë

Haradinaj: Propozimi për vizat është duke u konsideruar nga Këshilli

haradinaj qeveria kosova

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj pas publikimit të draft-dokumentit nga Këshilli i Ministrave të BE’së, ka shkëputur një përkthim të konkluzionit preliminar, ku thuhet se Këshilli e njeh rëndësinë e liberalizimit të vizave për Kosovën. aradniajPërmes një shkrimi në Facebook, Haradinaj duke shkëputur një përkthim të Konkluzionit preliminar të Këshillit …

Lexo më shumë