Ballina / InfoGlobi (page 12)

InfoGlobi

Ballkani Perëndimor nga perspektiva e ish ministrit gjerman Christian Schwarz-Schilling

schilling dhe berani

Christian Schwarz-Schilling , ish ministër i Gjermanisë ka dhënë intervistën ekskluzive për RTK3.  Intervistën e realizoi gazetarja dhe redaktorja shumëvjeçare Evliana Berani. Berani: Cilat janë pritjet pas zhvillimeve të fundit në Berlin lidhur me rajonin e Ballkanit, sidomos për raportet e ardhshme mes Kosovës e Serbisë. Si i shihni ju …

Lexo më shumë

Christian Schwarz-Schilling: Kapeni këtë shans

Christian Schwarz-Schilling

Konferenca e Ballkanit Perëndimor që fillon të hënën në Berlin (29.04) ka potencialin e hapjes së një kapitulli të ri, thotë njohësi i Ballkanit dhe ish-politikani gjerman, Christian Schwarz-Schilling. Shkruan: Christian Schwarz-Schilling Konferencë për Ballkanin – e pastaj? Nganjaherë disa thumbues që qesëndisin nuk e fshehin dot, se nuk kanë …

Lexo më shumë