Ballina / InfoGlobi (page 11)

InfoGlobi

Në Uashington u dëshmua për krime të luftës në Kosovë

eliot engel

Në Uashington, Komisioni për Punët e Jashtme i Dhomës së Përfaqësuesve të Kongresit amerikan ka zhvilluar seancën dëgjimore me temë: “Viktimat e luftës në Kosovë – Në kërkim të drejtësisë.” Seanca kryesohet nga kryetari i Komisionit, Eliot Engel dhe folës kryesorë ishin: -Ilir Bytyqi, i cili dëshmon për tre vëllezërit …

Lexo më shumë

Ministri Tahiri informon për riatdhesimin e 110 qytetarëve nga Siria

abelard tahiri dhe natalya apostolova

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, i shoqëruar nga Koordinatori Nacional Kundër Ekstremizmit të Dhunshëm dhe Terrorizmit, Fatos Makolli, ka zhvilluar sot një takim me ambasadorë dhe shefa të misioneve diplomatike të vendeve të Bashkimit Evropian, të cilët i ka informuar për riatdhesimin e 110 qytetarëve nga zonat e konfliktit në …

Lexo më shumë

Rreth 45,000 fëmijë të lindur gjatë pushtimit të IS-it mund të mbesin pa shtetësi

45,000 fëmijë të lindur gjatë pushtimit të IS

Vlerësohet se rreth 45,000 fëmijë që kanë lindur gjatë udhëheqësisë së grupit militant, Shteti Islamik (IS) janë përjashtuar nga shoqëria irakiane, pasi autoritetet nuk u kanë dhënë atyre dokumente të identifikimit, ka thënë grupi ndërkombëtar bamirës, Këshilli Norvegjez i Refugjatëve. Fëmijët pa dokumente, shumica e të cilëve tani janë në …

Lexo më shumë