aurier_infoglobi

Aurier: “Reputacioni im bëri që drejtuesit e Barcelonës të friksohen nga unë”

Aurier ka zbuluar se ishte afër transferimit në “Camp Nou”, por skandalet e bëra vite më parë në PSG shtyn drejtuesit e Barcelonës që të heqin dorë nga lojtari.

Serge Aurier ka thënë se trajtimi nga mediat franceze ia dëmtoi reputacionin për çka edhe nuk arriti të realizojë ëndrrën që ta veshë fanellën e Barcelonës.

“Mendoj se reputacioni im i bëri katër apo pesë ekipe angleze që të frikësohen nga unë”, tha ai për “Canal Plus”.

“Isha në negociata me Barcelonën, negociata shumë të avancuara. Por, njerëzit në Barcelonë nuk ishin të sigurt nëse gjërat do të ndryshojnë me transferimin në “CamP Nou”, shtoi Aurier.

Aurier njihet si njeri i skandaleve për çka edhe është dënuar nga PSG-ja vite më parë dhe trajtimi nga mediat francezi e shtyri që të largohet ku tani aktivizohet në Premierligë te Tottenhami.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.