Ballina / KOSOVA / Arta Rama rizgjedhet kryetare e Gjykatës Kushtetuese
arta rama

Arta Rama rizgjedhet kryetare e Gjykatës Kushtetuese

Arta Rama-Hajrizi është rizgjedhur edhe për një mandat në krye të Gjykatës Kushtetuese. Gjatë ditës së sotme gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës kanë votuar pro Rama-Hajzirit edhe për një mandat.

Kryetarja Rama-Hajrizi do të fillojë mandatin e saj të ri në krye të Gjykatës Kushtetuese të Kosovës, më 26 qershor 2018, kur edhe përfundon mandati i saj i parë.

“Në seancën administrative të mbajtur më 22 maj 2018, në përputhje me Nenin 114, pika 5, të Kushtetutës së Republikës së Kosovës, gjyqtarët e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës kanë votuar kryetaren aktuale të Gjykatës, znj. Arta Rama-Hajrizi, për një mandat të dytë në krye të Gjykatës Kushtetuese”, thuhet në njoftimin drejtuar mediave

@Fluidi

Provo po ashtu

shiriti i krimit

Misteri i vrasjes në Gjakovë: Prokuroria dhe Policia me versione të ndryshme

Ende nuk dihen rrethanat që çuan në vdekjen e Rabe Shkodrës, gruas mbi 50 vjeçe …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.