fbpx
grilat,burgu,arresti

Arrestohet deputeti i Kuvendit pasi shkeli orën policore

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Rasim Demiri, është arrestuar sot në një fshat afër Prizrenit.

Demiri, që është deputet i koalicionit Vakat, është arrestuar për armëmbajtje pa leje dhe shkelje të orës policore.

Rastin e ka konfirmuar edhe zëdhënesi i Policisë për rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj,

‘’Policia i ka ndaluar dy persona për shkelje të orës policore në fashtin Polac. Po ashtu, në makinë janë gjetur 16 fishekë të armës që janë konfiskuar dhe një armë. Arma është konfiskuar, ndërsa dy të dyshuarit pas intervistimit nga ana e policisë, të njëjtit me urdhër të prokurorit, janë liruar në procedurë të rregullt”, ka thënë ai për Gazetën Express.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.