Ballina / TEKNOLOGJI / Apple prezantoi iPad-in e ri: Shumë më ndryshe nga i mëparshmi

Apple prezantoi iPad-in e ri: Shumë më ndryshe nga i mëparshmi

Apple ka prezantuar dje brezin e 7 të tabletave iPad, me një ekran të madh 10.2 inç, dhe për herë të parë me një tastierë të ngjitur me tabletën.

Ekrani “Retina Display” është dizenjuar që ta shfrytëzojë në maksimum fuqinë e sistemit operativ të ri.

Çmimi i tabletës do të jetë 329 dollarë dhe do të hidhet në treg më 30 shtator.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.