Ballina / KOSOVA / Albright i ka dërguar një letër kryeparlamentarit Veseli

Albright i ka dërguar një letër kryeparlamentarit Veseli

Ish sekretarja amerikane e Shtetit Madeleine Albright i ka dërguar një letër kryetarit të Kuvendit të Kosovës Kadri Veseli me anë të së cilës ka konfirmuar mbështetjen për popullin e Kosovës.

Letrën e ka bërë publike vet kryetari Veseli në Facebook.

“Pranova sot një letër nga ish Sekretarja Amerikane e Shtetit, mikja e madhe e Kosovës, Madeleine Albright, përmes të cilës konfirmon edhe një herë mbështetjen e parezervë për popullin e Kosovës. Vendi ynë është krenar me aleancën e përhershme me Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe me miqtë anembanë botës, që i qëndrojnë gjithmonë pranë”, ka shkruar Veseli.

Provo po ashtu

Kina

Foli Kina: Finalja Kosovë-Serbi të jetë e pranueshme për dy palët

Teksa ka folur për zgjidhjen e problemit ndërmjet Prishtinës dhe Beogradit, ambasadorja kineze ka thënë se një gjë e tillë duhet të ndodhur brenda kornizës së Rezolutës 1244.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.