Albin Kurti personi më i votuar. Ja sa vota imori me 6 tetor

Lideri i VV’së, Albin Kurti, ka thyer të gjitha rekordet me numrin e madh të votave që ka marrë në zgjedhjet parlamentare. Deputetja e kësaj partie, Arbërie Nagavci ka thënë se Kurti ka marrë 185 mijë vota.

“185k Thyejmë rekorde. Sepse, me ♥️”” ka shkruar Nagavci, në një postim në FB.

Lëvizja Vetëvendosje doli e para në këto zgjedhje duke shkelur Lidhjen Demokratike të Kosovës dhe Partinë Demokratike. LDK doli e dyta me Vjosa Osmanin kurse PDK e treta me Kadri Veselin. Ramush Haradinaj, po ashtu, pësoi humbje, duke u renditur i katërti anipse kishte shpresa së mund të dilte i dyti ose i pari.

Albin Kurti pritet të bëhet Shef i Qeverisë në një koalicion me LDK’në ku pritet edhe të ndahen pozitat në ditët në vazhdim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.