Ballina / Reçeta / Akullore me banane ????

Akullore me banane ????

Nevojitet:
(për 4 persona)

– 1 kg banane,
– 150 g sheqer,
– 1 portokall,
– 1 limon.

Përgatitja:

Shtrydhni portokallin dhe limonin, hidheni lëngun në një tenxhere, shtoni sheqerin dhe treteni këtë në zjarr të dobët. Hiqeni para se të arrijë pikën e zierjes. Qëroni bananet dhe tundini me mikser. Hidheni purenë e bananeve në sherbet. Përziejini për një kohë të gjatë dhe hidheni në makinën e akullores për rreth 20 minuta.

Ju bëftë mirë!

Provo po ashtu

spinachi dhe hekuri

Si të merrni 100% të hekurit prej ushqimeve

Kombinimi i Spinaqit me Specat e Kuq ndihmon në përthihtjen më të mirë të hekurit. …