aksident, suhareke, 2019

Aksident trafiku në Suharekë

Tre persona kanë humbur jetën nga një aksident trafiku në fshatin Duhël të Suharekës.

Lajmin e ka konfirmuar, Vesel Gashi, zëdhënës i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit.

“Sot rreth orës 12:30 në magjistralen Duhël-Shtime, ka ndodhur një aksident i rëndë trafiku. Si pasojë e këtij aksidenti kemi tri viktima që kanë humbur jetën”, tha Gashi.

Ai shtoi se në këtë aksident janë përfshirë “një automjet i udhëtarëve, një kamion dhe një kamionetë”.

Ndërkaq, kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, i cili ka dalë në vendin e ngjarjes, ka njoftuar se në këtë aksident, po ashtu lëndime kanë marrë edhe dy persona.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.