Ballina / KOSOVA / Abdixhiku: Tre ministra janë me aktakuza
lumir abdixhiku_infoglobi

Abdixhiku: Tre ministra janë me aktakuza

Deputeti i LDK-së, Lumir Abdixhiku thotë se Kosova udhëhiqet nga njerëz që kanë vetëm fjalë për drejtësi. Sipas tij, rreth vete mbajnë njerëz me aktakuza për krim e ndikim parapolitik.

Ai përmend aktakuzat e tre ministrave, një deputeti dhe një këshilltari që deri më tani nuk kanë dhënë dorëheqje nga postet që mbajnë.

“Niveli përfaqësues i yni s’ka qenë kurrë më i ulët se kaq”, shkruan Abddixhiku.

Thotë se krimi trajtohet si i zakonshëm.

“Me aktakuzë për kapje e korrupsion janë 3 ministra të Qeverisë, 1 deputet dhe 1 këshilltar i Kryetarit të Kuvendit. Deri më tani asnjë dorëheqje, asnjë shkarkim, asnjë përgjegjësi. Krimi trajtohet si krejt i zakonshëm.

Udhëhiqemi nga njerëz që gojën e kanë plot me fjalë për drejtësi, por rreth vete mbajnë njerëz me aktakuzë për krim e ndikim parapolitik”, përfundon Abdixhiku.

@Fluidi

Provo po ashtu

isa mustafa

Ambasadorët i këkojnë Mustafës rol më aktiv në dialog me Serbinë

Kreu i LDK’së, Isa Mustafa, ka pritur sot në shtëpinë e tij ambasadorin e Francës …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.