Ballina / KOSOVA / Abdixhiku: Ja dështimet e Kosovës në një vit
lumir abdixhiku_infoglobi

Abdixhiku: Ja dështimet e Kosovës në një vit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka përpiluar një listë me dështimet e Kosovës brenda këtij viti.

Ka përmendur, ndër të tjera, dështimin në liberalizimin e vizave, dështimin për anëtarësimin e Kosovës në Interpol dhe dëmshpërblimin e madh për Bechtel-Enka.

“Pra, për 1 vit:

– Dështojnë në liberalizim;
– Humbasin 7 njohje;
– S’antarësohen në Interpol;
– I dhurojnë 54 milionë Bektelit;
– I falin 52 milionë prodhuesve të ujit;
– I humbin 16,000 vende pune;
– E falimentojnë PTK-në;
– Kidnapojnë qytetarë të huaj;
– Shtinë me armë zjarri;
– Mbajnë 5 ministra me aktakuza;
– Fryjnë lista 100 milionëshe;
– Zaptojnë institucione;”, ka shkruar ai në Facebook.

“Dhe asnjë dorëheqje, asnjë përgjegjësi, asnjë skuqje. Kjo klasë politike nuk di të mbajë shtet!”, ka thënë Abdixhiku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error: Content is protected !!