Ballina / TEKNOLOGJI / A po ju iriton kjo risi në Facebook
facebook

A po ju iriton kjo risi në Facebook

Facebook ka sjellë një risi që askush nuk po kërkon dhe e cila dikend ndoshta edhe iriton.

Ju nuk do të jeni më në gjendje të spiunoni njerëzit në Facebook, dhe ata të mos e dinë se jeni atje. Në profilin tuaj do të tregojë se kur keni qenë më parë aktiv. Një gjë e ngjashme ishte dikur në MySpace dhe tani është edhe në Facebook.

Portali Mashable ka zbuluar se Facebook tashmë po teston risinë, e cila tregon se para sa kohe keni qenë online.

Deri tani, ky “status online” ishte i dukshëm vetëm në Facebook Messenger, por tani të gjithë miqtë tuaj do të jenë gjithmonë në gjendje të shohin kur je në rrjetin social. Për fat të mirë, këtë opsion nuk do të jetë në gjendje t’i shohin  ata që nuk i keni miq në listën e kontakteve.

@Fluidi

Provo po ashtu

nasa marsi

NASA dërgon në Mars robotin e misionit “InSight”

Shtetet e Bashkuara po dërgojnë një robot tre këmbësh me një krah lëvizës në sipërfaqen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.