Ballina / KURIOZITETE / A keni parë qepë më të madhe se kjo ?

A keni parë qepë më të madhe se kjo ?

Qepa është një perime që e përdorim shpesh për të gatuar por gjithmonë jemi mësuar që ta shohim në përmasa të vogla. Ndërsa qepa që ka rritur një fermer është qepa më e madhe që keni parë ndonjëherë.

Peter Glazebrook ka prezantuar për njerëzit qepën që peshon 6.65 kg duke thyer rekordin e tij botëror të mëparshëm prej 5.4 kg.

75-vjeçari nga Newark East Midlands, ka qenë fermer për më shumë se 30 vjet. Ai ka thyer edhe rekorde të tjera më parë me lulelakrën më të madhe në botë, rrepën më të gjatë dhe pataten më të rëndë.

Check Also

Lesbiket

Lesbiket që mashtruan Kishën Katolike

Çiftet mes të njëjtit seks prej vitesh, e ndoshta shekujsh, kanë kërkuar që të bekojnë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *