Ballina / KURIOZITETE / A keni parë qepë më të madhe se kjo ?

A keni parë qepë më të madhe se kjo ?

Qepa është një perime që e përdorim shpesh për të gatuar por gjithmonë jemi mësuar që ta shohim në përmasa të vogla. Ndërsa qepa që ka rritur një fermer është qepa më e madhe që keni parë ndonjëherë.

Peter Glazebrook ka prezantuar për njerëzit qepën që peshon 6.65 kg duke thyer rekordin e tij botëror të mëparshëm prej 5.4 kg.

75-vjeçari nga Newark East Midlands, ka qenë fermer për më shumë se 30 vjet. Ai ka thyer edhe rekorde të tjera më parë me lulelakrën më të madhe në botë, rrepën më të gjatë dhe pataten më të rëndë.

Check Also

doktoret_shekujt

Ja si dukeshin doktorët para një shekulli

Ditët e sotme, kur një njeri sëmuret shtrohet në spital dhe për të kujdeset një …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *