Ballina / Galeria / A është ky ishulli më i bukur në botë (Foto)
ishulli palawan

A është ky ishulli më i bukur në botë (Foto)

A keni dëgjuar për ishullin Palawan. Ndodhet në Filipine dhe konsiderohet ndër ishujt më të bukur në botë.

Po ashtu është njëri ndër më të frekuentuarit. E frekuentojnë njerëz nga të gjitha kontinentet.

Vizitorët preferojnë natyrën, jetën ekzotike dhe sidomos pamjen e ishullit dhe ngjyrat e rralla që e pushtojnë kur perëndon dielli.

Është pra ky Palawan. Shijoni pamjet e tij më poshtë!!!

 

@Fluidi

Provo po ashtu

mrrekullia e tete e botes unesco

A është kjo mrekullia e 8-të e botës

Të vendosura në ishullin më të madh të Filipineve brezaret e orizit të Banaut merren …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.