Ballina / KOSOVA / A do të caktohet seanca e jashtëzakonshme për rastin e Drenasit
drenas

A do të caktohet seanca e jashtëzakonshme për rastin e Drenasit

Kryesia e Kuvendit sot do të mbajë mbledhjen ku do të shqyrtojë kërkesën e 40 deputetëve për mbajtjen e seancës së jashtëzakonshme për rastin e Drenasit.

Siç dihet deputetët nga Lidhja Demokratike e Kosovës , Lëvizja Vetëvendosje dhe Alternativa, kanë dorëzuar të marten kërkesën për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit, në lidhje me dyshimet në rastin e abuzimit me të miturën në Drenas.

Në njoftim thuhet se Kuvendi do të diskutojë për përgjegjësinë institucionale në këtë rast.

“Vetëvendosje së bashku me Grupin parlamentar të LDK-së dhe Alternativa-s, dorëzoi kërkesën për seancë të jashtëzakonshme lidhur me ngacmimin seksual, përdhunimin dhe kryerjen e abortit të paligjshëm ndaj të miturës dhe përgjegjësinë institucionale”, thuhet në shkrimin e VV-së.

Ndryshe, siç është raportuar, e mitura kishte shkuar në polici për të denoncuar profesorin e saj. Por, aty dyshohet se është keqpërdorur nga zyrtari policor.

 

Provo po ashtu

MPJ dënon fuqishëm sulmin ndaj autobusit që udhëtonte nga Kosova përmes Serbisë

Një autobus me udhëtarë kosovarë është sulmuar mbrëmë në Krushevc të Serbisë. E ministria e jashtme …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.