90-vjeçari italin, shtyp gruan shqiptare

Një grua 45-vjeçare shqiptare ka humbur jetën në Itali, në një aksident automobilistik.

Siq raportojnë mediat Italiane, viktima është Diana Brahimi, aksidenti ka ndodhur mbrëmë ne Ponsacco, province e Pizas

Gruaja ka qene duke ecur në këmbë në trotuar, teksa kthehej nga puna kur është goditur nga një makine që drejtohej nga një 90-vjecar.

Trupi i pa jetë  i gruas ka mbetur poshtë makinës dhe është nxjerre vetëm pasi zjarrfikëset kane mundësuar ngritjen e automjetit.

I moshuari, që shkaktoi aksidentin, kishte thënë se nuk  e kishte llogaritur që në rruge ishte duke kaluar dikush.
Familja e Diana Brahimit jetonte prej shumë vitesh në Ponsacco, për aksidentin do të ketë një hetim nga prokuroria e Pizas.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.